Oddłużanie


Oddłużanie

Procedura oddłużenia źle obsługiwanych produktów kredytowych jest przede wszystkim czasochłonna i często bardzo złożona.

Jaka jest przyczyna, że musimy korzystać z oferty oddłużeniowej?
Czynników jest wiele, jednak najczęściej spotykanym jest oczywiście utrata płynności finansowej. Często nie jest to od nas zależne, jednakże warto pamiętać, aby nie wstydzić się i poinformować bank o zaistniałej sytuacji. Najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do placówki banku w momencie gdy np. małżonek stracił pracę i zaczynacie Państwo konsumować swoje oszczędności. Po pierwsze, w banku dostaniemy informację, czy ubezpieczyciel jest zobowiązany umową do pokrycia części rat kredytowych. Po drugie, złożenie wniosku o restrukturyzację kredytu ze wzgląd na trudną sytuację, w wielu przypadkach jest rozpatrywane pozytywnie, gdyż każdej instytucji zależy na odzyskaniu zainwestowanych pieniędzy. Należy pamiętać, aby taka informacja trafiła do banku przed rozpoczęciem opóźnień w spłatach rat!

Niestety bardzo często klienci popadają w pętle finansowe, zaciągając coraz droższe kredyty aby jeszcze „odetchnąć” na kilka miesięcy. Jednak w pewnym momencie wszyscy powiedzą DOŚĆ, a wierzyciele dalej będą się domagać spłat pożyczek.

Generalną zasadą oddłużenia klienta, jest jednorazowy zastrzyk gotówkowy pozwalający zaspokoić wszystkich wierzycieli jednocześnie. Wiąże się to najczęściej z zastawem nieruchomości, gdyż kwota kapitałowa  jest po prostu zbyt duża. Aby jednak cały ten zabieg miał „ręce i nogi”, musimy z góry mieć możliwość sfinalizowania sprawy kredytem bankowym przy odpowiednio niskiej marży. Przed spłaceniem wierzycieli ustalamy za pomocą kancelarii prawnej, czy jest możliwość usunięcia negatywnej historii kredytowej. Po akceptacji całego procesu, zaczynamy spłacać zadłużenia, a przy jednoczesnej współpracy z kancelarią, czyścimy nasze „grzeszki”. Czas trwania waha się od 3 tygodni do 2-3 miesięcy, dlatego na wstępie wspomniałem, iż jest to proces czasochłonny. Po aktualizacji danych w bazach BIK,refinansujemy pożyczkę oddłużeniową.

Proszę zapamiętać, iż każdemu mogą się przytrafić kłopoty finansowe. Wczesne udanie się po fachową pomoc da Państwu szanse na podjęcie konkretnych działań, zwłaszcza gdy firma świadczy kompleksową obsługę w każdym momencie trwającego procesu.